Úvod

 

Chovný pes

Yaxx z Hückelovy vily   nar. 4.3.2017

RODOKMEN v databázi KCHBO

RODOKMEN na WORKING-DOG

Yaxx 4 roky

Yaxx 1 rok

  

Yaxx je exteriérově velmi pěkný pes. Je 65,5 cm vysoký a souměrný, velmi dobře stavěný, téměř kvadratický, syté mahagonové barvy, má plnou masku, pevné a černé ucho. Má vynikající pigment. Je plnochrupý, skus nůžkový.

Zdravý pes, výborná kondice a srst. 

Zdravotní výsledky včetně nepovinných vyšetření: HD A, ED 0/0, SA 0, SDCA 1 N/N, SDCA 2 N/N, CACA N/N (tzv.4.typ ataxie, )oči - DOV prostý, DM N/N, CJM N/N - vše negativní.

Yaxx má velmi kvalitní rodokmen plný špičkových pracovních jedinců a šampionů práce (IPO, ring Francie, ring Belgie, mondioring....). Absolutně vyrovnaný pes, sebevědomý, dominantní, sociální, má pevné nervy, je náruživý aportér, s chutí do obran i další práce.  Vynikající nos. Velmi rychlý, razantní. Má velmi kvalitní a tvrdé zákusy (obrany na ringový oblek).

Jeho otcem je vynikající pes Garri (LOF 228348), který vede to nejlepší z francouzské pracovní krve. Vítěz mnoha mondioringových závodů, zkoušky BH, Ring 1-3 (Francie), Mondioring 3 (vše na výborně).

Matkou Yaxxe je Flora z Hückelovy vily - fena s výborným pracovním rodokmenem. Je to matka mnoha pracovně úspěšných jedinců, předávající velmi kvalitní povahy - její potomci se velmi úspěšně uplatňují ve všech směrech výcviku - Norbo z HV (působil v Belgii, IPO 3, vítěz mnoha závodů, ÚMS FMBB), Niki z HV (mimořádně všestranná fena - 3x medaile z Mistrovství světa v obedience - kat. 1, 2, 3, mnoho záchranářských zkoušek z výkonu - sutiny, plochy i voda, 2x Šampion práce a to ve vodních záchranařině a v Obedience, Vicemistr ČR BO 2018 v Obedience - OB3, Mistr ČR BO 2021 v Obedience - OB3), Nexx z HV (mondioring 2), Noris z HV  (specialista na vyhledávání OPL u VS ČR + úspěšný účastník obranářských závodů), Lux z HV (mondioring 2), Rebel z HV (služební pes Policie ČR, specialista na vyhledávání OPL + úspěšný účastník obranářských závodů), Racker z HV (Rakousko - mondioring 2), Rewa z HV (USA - mondioring), Portia z HV - úspěšná služební fena Policie ČR), Pierre z HV (služební pes MP, mnoho všestranných i záchranářských zkoušek) a další... Sestrou Flory je Freya z HV - 2x Mistryně v záchranařině v kat. sutiny (2016 + 2018).Yaxx je jediným chovným jedincem ze spojení Garri x Flora v ČR, většina sourozenců působí v zahraničí. 

Bratr Ygor - služební pes německé policie, bratr Yarri - zkoušky mondioring 1 (vždy medailové umístění), 2x zkouška mondioring 2 - na obou turnajích 1.místo (Německo, Francie), mondioring 3 - hned při dvou prvních startech splněn limit zkoušky a 2x 1.místo na turnajích ve Francii a ve Švýcarsku. 

Yaxx kryje spolehlivě i problémové feny.  

Jeho potomci jsou velmi pěkní v typu i barvě, zdraví a povahově se jeví velmi dobře - absolutně vyrovnaní, s pevnými nervy, s velkou chutí do práce. 

Doporučujeme krytí fen s testem na barvu D-locus - s výsledkem D/D