Úvod

 

Chovný pes

Gringo z Hückelovy vily   nar. 22.9.2018

RODOKMEN na WORKING-DOG

RODOKMEN v databázi KCHBO

 

   

Gringo je exteriérově velmi pěkný pes. Je 64 cm vysoký, souměrný a kvadratického formátu. Má velmi sytou mahagonovou barvu, má plnou masku, pevné a černé ucho. Na pracovní linii je velice ušlechtilý v typu a pohybu. Má vynikající pigment. Je plnochrupý, skus nůžkový.

Zdravý pes, velmi dobrá kondice a srst. 

Zdravotní výsledky: HD A, ED 0/0, OCD neg., SA 0, SDCA 1 N/N, SDCA 2 N/N, CACA N/N (tzv.4.typ ataxie), oči - DOV prostý, DM N/N, CJM N/N  - vše, včetně nepovinných vyšetření, má negativní. 

Další vyšetření: D-lokus D/D - nepřenáší modrou barvu, FGF5 N/N - nepřenáší dlouhou srst

Gringo má velmi kvalitní a zvláště ze strany otce vzácný a dnes již ojedinělý rodokmen plný špičkových pracovních jedinců a šampionů práce (ringové sporty, IPO, služební psi....). Gringo je vyrovnaný pes, sebevědomý, dominantní, ale sociální. Je náruživý aportér, s velkou chutí do obran i další práce, má velmi tvrdé zákusy (obrany na ringový oblek).

Ze strany otce je "starokrevník" špičkového původu - jeho otcem je dnes již 12-ti letý Dikkop du Cami de Cathéric (Gringo se narodil v jeho 10-ti letech) - dlouhá léta služební pes belgické armády, Šampion práce Belgie (belgický ring) a dvojnásobný Vicemistr v belgickém ringu. Dikkop byl také zplozen desetiletým otcem, legendou - Ximbo du Boscaille (Mondioring 3). A ten stejně tak svým desetiletým otcem Nikem van Nedyehrefhof (ročník 1988).  Zdraví, vitalita a pracovitost této linie je více než zřejmá. 

Matkou Gringa je naše importovaná fena I Love la Maschera di Ferro. Fena má vynikající rodokmen obsahující jména mnoha světových pracovních legend a mistrů světa a šampionů práce v IPO, ringu aj. Je to velmi kvalitní fena v exteriéru i v povaze a vynikající matka. Se všemi krycími psy dala kvalitní potomstvo co se zdraví, exteriéru i povahy týká (potomci pracují jako služební psi nejrůznějších složek, v záchranařině, v mondioringu, IGP aj.).

Gringo je nepříbuzný na většinu fen v ČR i ze strany matky.


 


Gringo kryje výborně, plodnost ověřena - zde protokol o vyšetření semene psa z 16.2.2022