ÚvodANICA z Hückelovy vily       nar.1.6.2017
   

RODOKMEN v databázi KCHBO
 

RODOKMEN na WORKING-DOG 
 
 


 
 Anica je zdravá - HD A, ED 0/0, SA 0, SDCA 1 N/N, SDCA 2 N/N, oči - DOV prostý (vše negativní). D-locus D/D - nepřenáší modrou barvu srsti. Rovněž všichni rentgenovaní sourozenci mají negativní RTG. Zkouška BH.

Chovná fena (KCHBO). 
Má velmi kvalitní pracovní rodokmen ze strany matky je 6. generací z Hückelovy vily + význační pracovní psi Belgie, Holandsko... Ze strany otce (Garri, Ring 3, Mondioring 3) špičková francouzská krev.

Fena ideální velikosti, má velmi pěkný exteriér. Sytá fauve barva, pevné ucho, je plnochrupá, skus standardní klešťový. Anica je velmi temperamentní, velmi rychlá. Má pevné nervy, vyrovnanou povahu, k rodině a známým je velmi přátelská, k cizím lidem neutrální.  Je náruživý aportér, má velmi dobrý nos, a velkou chuť do obran i poslušnosti. Vynikající hlídač.

Její sourozenci (všichni rentgenovaní jsou negativní) trénují v nejrůznějších sportech:

  • Atina -  v 1/2020 jí byl udělen titul Český šampion (ČMKU). Atina je  povahově taktéž velmi kvalitní fena - zkoušky všestranné a později se s ní majitelka začala úspěšně realizovat v ringových sportech
  • Akani - všestranná fenka, se kterou se dříve majitelka věnovala agility, všestrannému výcviku včetně obran a po té zejména doddancingu. V 2/2022 splnily poslední dogd.zkoušku "Freestyle 3" na výborně a tím získaly titul "Champion of Dogdancing". Akani je první belgický ovčák v ČR s tímto titulem
  • Alf (Polsko) - zkouška Obedience 3


Anica je dosud matkou dvou vrhů, které se jeví exteriérově i povahově velmi dobře